Na pewno nikomu nie trzeba przedstawiać Rafaela Nadala, najlepszego tenisisty z Hiszpanii, który pochodzi z miejscowości Manacor na Majorce. Uważany jest za jednego z najlepszych tenisistów w całej historii tego sportu, a zapewne jest on zdecydowanie najlepszym na kortach o nawierzchni ceglastej. Urodzony w 1986 roku, karierę profesjonalną rozpoczął w wieku 16 lat. W wieku 19 lat wygrał swój pierwszy turniej Gran Slam, Roland Garros w Paryżu. Jest on powszechnie bardzo lubiany, jest skromny i dlatego uważany jest on za wzór sportowca w Hiszpanii.

rafael-nadal_1

Kolejnym bardzo znanym sportowcem jest mistrz wyścigów motorowych, Jorge Lorenzo, dwukrotny mistrz świata z roku 2010 i 2012. Jeździ on obecnie w teamie Yamaha. Urodzony w 1987 roku i pochodzi z Palma de Mallorca.

jorge_lorenzo_1

Następnym bardzo znanym sportowcem majorkańskim jest Rudy Fernandez, koszykarz grający obecnie w Real Madryt od 2011 roku, a wcześniej grający w NBA w drużynach  Portland Trail Blazers,  Dallas Mavericks i Denver Nuggets. Brał udział w 2009 w konkursie wsadów do kosza Slam Dunk Contest.

rudy-fernandez-1