Majorka oprócz swoich cudownych plaż oferuje również fantastyczne warunki na praktykowanie kolarstwa oraz jazdy na rowerze górskim. Widać to zwłaszcza zimą i wiosną, kiedy to w całej północnej i środkowej Europie jest zimno i jest często masa śniegu, tutaj natomiast temperatury oscylują zazwyczaj pomiędzy 15 st C – 25 st C. Wówczas przyjeżdża ta mnóstwo turystów amatorów jak i zespołów profesjonalnych aby trenować jazdę na rowerze, jak i wypoczywać i łączyć to z relaksem.

Szacuje się, że pomiędzy lutym i majem na Majorkę przyjeżdża nawet 150 tys. kolarzy z całej Europy, wśród których najwięcej jest Niemców, Skandynawów. Czechów i Holendrów. Po maju jest coraz trudniej praktykować kolarstwo z powodu zbyt wysokich upałów, później sezon zaczyna się od nowa od października.

Na Majorce są setki kilometrów dróg przystosowanych do kolarstwa, tranzyt samochodowy na tych drogach jest niewielki, często drogi te przebiegają pośród pól, oferują cudowne widoki, bądź też położone są w górach i oferują fantastyczne podjazdy i szybki zjazdy dla fanów kolarstwa górskiego. Wśród najbardziej znanych tras można wymienić takie jak trasa z Pollensa do Sa Calobra, z Alcudia do Cap de Formentor, z Playa de Palma do Cap Blanc, itd. Wyboru jest mnóstwo, wystarczy poszukać trochę na takich stronach www jak

Na Majorce istnieje coraz więcej sklepów rowerowych i wypożyczalni rowerowych, tak więc można tu śmiało przyjeżdżać bez własnego roweru i wypożyczyć na kilka dni rower już na miejscu. Również pojawia się coraz więcej hoteli wyspecjalizowanych w turystyce rowerowej, które oferują swoim klientom rowery po bardzo przystępnych cenach. Zazwyczaj taryfa wynajmu za jeden dzień to 15-20 euro, ale przy wynajmie na cały tydzień ceny te znacznie spadają.

Poniżej załączam małą mapkę niektórych tras rowerowych