Co roku w kwietniu odbywają się na Majorce górskie zawodu biegowe o nazwie Ultra Trail Mallorca. Z każdym rokiem popularność tych biegów rośnie niesamowicie, gdyż obecnie w całej Hiszpani panuje moda na bieganie, a zwłaszcza na bieganie w terenie otwartym trasami górskimi. Na samej Majorce jest wielu amatorów jak i zawodowców uprawiających biegi góskie i w często organizowanych zawodach biorą udział tysiące biegaczy. W 2014 roku liczba biegaczy w tym biegu wzrosła z 1400 w 2013 roku aż do 1600 zawodników.

W tym roku zawody odbyły się 19-go kwietnia i zostały one wygrane przez dwójkę Polaków z Mielca, w kategorii męskiej Ultratrail na dystansie 106 km wygrał Paweł Dybek i w kategorii kobiet na tym samym dystansie wygrała Magdalena Łączak. Paweł ukończył bieg z czasem 11 godzin i 50 minut, poprawiony z roku poprzedniego kiedy to zajął trzecie miejsce i też stanął na podium, a Magda ukończyła bieg z czasem 13 godzin i 18 minut, również poprawiony o 50 minut z poprzedniego roku, wówczas Magda również była zwyciężczynią tego biegu.

Oprócz dystansu o długości 106km istnieje również skrócony bieg na dystansie 63 km o nazwie TrailMallorca. UltraTrail rozpoczyna się w nocy w miejscowości Andratx na południowym zachodzie wyspy i jego trasa biegnie trasami górskimi w Serra de Tramuntana poprzez Estellencs, Valldemossa, Soller, Lluc aż do Pollensa na północy wyspy. Natomiast TrailMallorca o długości 63 km rozpoczyna się w Valldemossa i kończy również w Pollensa.