Wycieczka na Sa Calobra jest jedną z najbardziej polecanych wycieczek, zwłaszcza dla miłośników gór, jakich można dokonać podczas pobytu na Majorce. Jeżeli komuś nie zależy wyłącznie na plażach i opalaniu się to ta atrakcja będzie wspaniałym urozmaiceniem pobytu na wyspie.

Droga prowadząca do tej małej wioski położonej nad morzem i otoczonej z wszystkich stron górami to około 38 kilometrów z Soller, a z Palmy to prawie 70 kilometrów. Istnieje także możliwość dostania się tam drogą wodną, w sezonie letnim codziennie jest kilka kursów statkami z Port de Soller.

Droga lądowa ta to tak zwana Nudo de la Corbata, czyli węzeł krawata – zawdzięcza tę nazwę swoim krętym zakrętom na odcinku prawie 9 ostatnich kilometrów prowadzących do Sa Calobra. Została ona zbudowana w 1932 roku bez użycia żadnych maszyn, wyłącznie pracą ręczną, i w tamtym czasie było to niesamowite osiągniecie. Przed zbudowaniem tej drogi jednym wyjściem było dostanie się drogą morską łodziami.

Obecnie wioska Sa Calobra żyje dzięki turystyce, w sezonie letnim przyjeżdża tam masa turystów aby zobaczyć jej małą plażę i ujście górskiego strumienia Torrent de Pareis, który wpada w tamtym miejscu do morza. Strumień ten otoczony jest niesamowitym wąwozem, który oferuje fantastyczne widoki nie z tej ziemi.