Przejeżdżając w pobliżu Llucmajor lub Algaida na Majorce na pewno warto zachaczyć o te trzy małe atrakcje turystyczne położone bardzo blisko siebie. Jest to malowniczna i urokliwa wioska o nazwie Randa, położona na zboczu góry Puig de Randa. Liczy zaledwie kilknaście starych domów budowanych z kamienia oraz znajdują się tam dwie bardzo dobre restauracje z tradycyjną kuchnią majorkańską. Jedna jest tańsza i bardziej znana, Celler de Randa, i druga bardziej elegancka, mieści się wewnątrz hotelu Reco de Randa. Obie oferują fantastyczne jedzenie i warte są polecenia. Oprócz tego w wiosce mieści się dawne źródełko i pralnia z czasów panowania arabskiego z XII wieku.

Zostawiamy wioskę Randa i jedziemy krętą, górską drogą w stronę szczytu góry. Następnym punktem naszej wycieczki będzie el Santuario de Nostra Senyora de Gràcia, niewielkie sanktuarium położone w fantastycznym miejscu na zboczu bardzo stromej góry.

Następnie jadąc dalej w górę możemy się zatrzymać na chwilę w kolejnym miejscu religijnym zwanym la Ermita de Sant Honorat. 

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie położone na samym szczycie góry el Santuario de Nostra Senyora de Cura. W tamtejszym klasztorze w XIII wieku mieszkał Ramón Llull, bardzo znany pisarz, poeta, filozof i teolog majokański. Uważany jest on za jednego z twórców pisanego języka katalońskiego. Będąc w tamtym miejscu, na pewno warto odwiedzić tamtejszą kapliczkę i muzuem, oraz przy dobrej pogodzie można zobaczyć niesamowite widoki całej wyspy. 

Więcej informacji na stronie http://www.santuariodecura.com/home/home.aspx

 

el Santuario de Nostra Senyora de Gràcia