Es Cargo, położona w pobliżu Colonia de Sant Jordi, jest jedną z niewielu wciąż dziewiczych plaż piaszczystych na Majorce. Oferuje fantastyczne widoki na sąsiednią wyspę Cabrera a woda jest cudownie przyjrzysta i ma turkusowy kolor. W niewielkiej odleglości od brzegu znajdują się małe wysepki i otoczone są podwodną trawą o znawie “posedonia”. Właśnie ta trawa to znak, że ta plaża jest wciąż nietknięta przez człowieka i występuje tam sporo ryb.

Dostęp do tej plaży jest trudny, gdyż należy zostawić samochód w Colonia de Sant Jordi i stamtąd iść na piechotę wzdłuż morza około 2 kilometrów. Inna droga to marsz na piechotę od latarni morskiej Ses Salines ale to około 4 kilometrów. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wynajęcie łodzi motorowej ale niestety to kosztowna wyprawa, conajmniej 200 euro za dzień.

Z powodu tak trudnego dostępu do tej plaży często się tam można natknąć na nudystów. Lecz plaża ta jest również wymarzonym miejscem na rodzin z dziećmi, fanów nurkowania i snorkellingu. Plaża jest dość długa, około 1 kilometra cudownego wybrzeża pokrytego białym piaskiem. Jest to zdecydowanie jedna z 10 najlepszych plaż piaszczystych na całej wyspie.