Jedna z najdłuższych i najbardziej popularnych plaż na Majorce. Liczy sobie kilka kilometrów i obejmuje takie miejscowości jak El Arenal i Can Pastilla. Jest najbardziej znanym miejscem wypoczynku na Majorce jako że posiada największą ilość miejsc hotelowych i jest to najstarsza strefa turystyczna na wyspie. To tutaj właśnie rozpoczął się boom turystyczny w latach 70-tych ubiegłego wieku i w rekordowym tempie zostało wzniesionych mnóstwo hoteli, barów i dyskotek.

Obecnie strefa ta jest dość bardzo zdegradowana z powodu upływu czasu i braku reform. Jednak podejmowane są obecnie próby przebudowy i modernizacji całej tej strefy i ulepszenia wszystkich hoteli. Chce się podnieść standard oferowany turystom i polepszyć kategorie hoteli. W chwili obecnej jest to strefa tanich hoteli, gdzie przyjeżdżają zazwyczaj młodzi lub mało zamożni turyści w poszukiwaniu taniego wypoczynku.

Playa de Palma jest zdominowana przez Niemieckich i Holenderskich turystów chociaż coraz więcej przyjeżdża też tu turystów z Polski i Rosji.

Plaża sama w sobie nie jest taka zła, jest piaszczysta, długa i płytka, a najfajniejsza jej część to ta w pobliżu Can Pastilla i Palma Aquarium. Im dalej idziemy w stronę El Arenal tym robi się coraz mniej ciekawa, woda jest brudniejsza z powodu masyfikacji turystów i piasek jest mniej miękki. Najlepszym momentem aby przyjechać w tę część Majorki i korzystać z tej plaży to jest maj i czerwiec, wtedy jeszcze woda jest bardzo czysta i plaża nie jest przepełniona. Zdecydowanie odradzam lipiec i sierpień.