Jest to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna dla miłośników gór i wędrowania po górach. Niestety latem jest trudno odbyć tę wycieczkę z powodu wysokich temperatur, dlatego warto ją odłożyć na chłodniejsze miesiące.

Aby dostać się do ruin dawnego zamku na szczycie góry w pobliżu miejscowości Alaró i Orient jest kilka możliwości dostania się tam. Najłatwiejszą i najszybszą opcją jest dojazd samochodem aż do restauracji Es Verger (bardzo dobra restauracja oferujące typowe dania majorkańskie) położonej w połowie góry, zaparkowanie tam samochodu i przejście około 40 min na piechotę aż do samego szczytu. Inną, dłuższą opcją byłoby zostawienie samochodu w Alaró lub Orient i wejście na sam szczyt na piechotę, powinno to zająć około 2 godzin.

Na szczycie góry o wysokości 822 metrów możemy zobaczyć ruiny dawnego zamku obronnego z X wieku, w którym to pierwotni mieszkańcy Majorki bronili się przed najazdami piratów a później też arabów. W XVII wieku zbudowano też tam mały klasztor i kapliczkę. Obecnie znajduje się tam schronisko górskie http://www.castellalaro.cat/index.php?Idi=2 oraz mały bar. Widoki ze szczytu góry są przecudowne, zapierają dech w piersi. W dni z dobrą pogodą i przejrzystym niebem można zobaczyć panoramę całej wyspy: jej brzegi północne, południowe i wschodnie. A na zachodzie można obejrzeć najwyższe szczyty górskie Majorki takie jak Puig Major, Puig de Massanella oraz Puig de Tossals Verds.